Pelety

Pelety se mohou významně lišit v kvalitě. Faktory, které ovlivňují kvalitu paliva jsou suroviny používané pro výrobu (nejlépe čisté a suché dřevo) , trvanlivost a vlhkost, nízký obsah popela, . Požadavky na pelety určují průměr granulí, výhřevnost, objemová hustota a obsah vlhkosti, popela a síry.

Nekvalitní pelety poznáte z vyšších obsahu popela s nežádoucími nečistotami nebo přídatných látek, jako písek a jiné materiály s vysokým obsahem těkavých látek a sloučenin síry. Příliš vlhkosti odhalí nadměrné množství popela, tvorba cestiček kalů. To všechno může byt příčinou koroze, špatného spalování, blokování palivového systému.

Důležitým faktorem, který ovlivňuje kvalitu produktu je obsah prachu v palivu který brání pohybu pelet do podavače ze zásobníku. Vysoký obsah prachu poznáte, z popelu, neměl by přesáhnout 8%. Vlhkost pelet je v rozmezí 5-10%. Vlhkost určuje výhřevnost paliva. Skladování ve vlhkém prostředí může vést k rozpadu a drolení pelet. Když pelety se rozpadají v množství větším než 12-15%, svědčí o špatné kvalitě paliva s větším obsahem vlhkosti. Drolení způsobuje špatná komprese při výrobě.

Pelety vyráběné z odpadního dřeva musí splňovat následující požadavky:

Při spalování by měly vydávat zápach spáleného dřeva

Barva by se měla podobat čistému dřevu

Specifická hmotnost by měla být asi 0,65 kg / l

Nemohou obsahovat umělé přísady

Obsah vody <10%

nesmí obsahovat nadměrné množství prachu

Většina průměr pelety může být od 6 do 8 mm, délka 40 mm.

Zákazníci by měli být schopni zjistit, kdo je hlavní dodavatel výrobku a splňuje li výrobek evropskou směrnicí ČSN EN ISO17225-2. Kvalita se stanoví štítky A1, A, B…

A1 je nejvyšší třída pelet nejlepší kvality. Známe původ našich pelet a zaručujeme vysokou kvalitu otestovanou Strojírenským zkušebním ústavem Brno

Naše pelety jsou balené v pytlích po 15 kg, na paletě 1005 kg nebo 750 kg.

Vlastní doprava nám umožňuje pelety dodat až k Vám domu. Cena dopravy dohodou. Do 50 km doprava zdarma

přejit do e-shopu TOPEKO24.cz

V nabídce A1 světlá 99 Kč/kg

V nabídce A1 kapučíno 89 Kč/kg

V nabídce A2 79 Kč/kg

sklady 1 km za ŽELEZNICE- směr Jičín- Semily( mezi Železnice- Bradlecká Lhota)

 

 

image_pdfimage_print